Maria's CheeseCake
Jun 19, 2011
tarihinde Gezdim Gördüm kategorisinde yayınlanmıştır.
0 yorum

Hafta sonu gittiğim bir yerden bahsetmek istiyorum.Adı Maria's cheesecake.Nedir bu Maria's cheesecake in hikayesi anlatır mısın Melih?Tabiki anlatırım ne demek.

Bilgi işleme bundan 6-7 ay önce iş yaptığımız firmalardan birinden hediye olarak cheesecake geldi.Ailecek(bilgi işlem ailesi yaklaşık 60 kişi) bir cheesecake i ince dilimler halinde götürdük :) Ben ki kaymaklı ekmek kadayıfları ile künefelerle ömrünü geçirmiş biri olarak,cheesecake sevmem diyordum lakin bu muhteşemdi.Adını ve yerini öğrenmeliydim.

Üzerindeki kartta Maria's cheesecake yazıyordu.İnternetten araştırdım.Çekmeköy-çavuşbaşında bir yer.Aha dedim benim eve yakın sayılır muhakkak bir ara gitmeliyim.

Bundan 1 ay önce bir ziyaretim olmuştu oraya.Onu es geçiyorum.

Hafta sonu öğlen beykozda kahvaltıdan sonra hadi dedim cheesecake yemeye gidelim Marialara :)Gitik.Bu dükkan çavuşbaşında içerisi güzel dekore edilmiş küçük bir dükkan.İçinde 4-5 masa anca var.Dışarıda bir masa boştu ona oturduk.Diğer masada da Maria nın hemşerileri vardı sanırsam.Amerikalılar oturuyordu.

Çavuşbaşı gibi bir yerde çok alakasız gibi duruyor bu dükkan.Neyse orasını bilemem artık.Menüden baktım ve çikolatalı ,frambuazlı ve brownili cheesecake siparişi verdik.İnanılmaz bir lezzet.Ağzınızın suyu aksın istemiyorum ama gerçekten muhteşemdi.Cheesecake in altındaki keki browniden yapmışlar.Üst kısmında bir taraf frambuaz,bir taraf çikolata.Gerçekten çok güzeldi.Özellikle peyniri çok kaliteli olmalı ki yerken insanı baymıyor.

Resimde malesef sadece çikolata kısmı görülebiliyor.Bu muhteşem lezzeti yemekle meşgulken fotoğraf çekmeyi unuttum.Yenilmiş kısmı da frambuazdı :)

Çıkarken ödemeyi yaparken Maria ile biraz sohbet ettik.Buraya nerden geldiniz dedi.Türkçeyi de konuşuyor baya baya.Valla dedim bize bi hediye gelmişti 6-7 ay önce oradan gördüm geldim dedim.Bilgisayar sektöründe misiniz diye sordu?Evet dedim.Yılbaşı için göndermiştik.Gönderen benim arkadaşımdı diyor.Hatırlıyor yani bize gönderdiği cheesecake :)

Çok mutlu oldu.Yapmış olduğu bir ürün sayesinde insanları kendi dükkanını bulması,uzaklardan gelmesi.Herşey için teşekkür etti.Biz de ona ettik tabi bu güzel cheesecake ler için.

Sen.Jr.B. Softaware Developer Melih Coşkun :)

Not: Bir sonraki yazım hakkında ipucu olsun bu son yazdığım :)Melih Coşkun   maria   cheesecake   maria's cheesecake   çikolata   frambuaz   çavuşbaşı  


Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.