Ben Bizzat Kendim

82 li yılların sonlarına doğru, güz diye tabir edilen mevsimin kendisine bağlı Eylül ayının bitimine yakın, 25. gününde öğlen sularında gözlerimi açtım bu yuvarlak dünyaya. Edebi bir giriş yapmaya çalışsam da edebiyat ile aram hiç iyi olmadı. Türkçe ve edebiyat derslerini zor geçtim hep. Hatta üniversite de kaldım. Benim suçum yoktu ama hoca takmıştı bana :)

Bizimkiler isim koymak için fazla zorlanmadılar. Hızır idi Yunus idi derken babamın dominantlığı vesilesi ile "güzel,şirin,sevimli,yakışıklı..." anlamlarına gelen Melih ismimi almışım. Bu arada türkçede bu güzel anlamlara gelse de arapça da "tuzlu" anlamına da gelmektedir.

Bkz:Erkek ismi Melih,Kız ismi Meliha...

Pederbeyimin ormancı olması sebebiyle orman işletmesinin lojmanlarında site dediğimiz yerde,çevre mahalledeki çocukların gıpta ettiği bir büyüme evresi geçirdim. Evet itiraf ediyorum onların gözünde biz burjuvaydık.

İlkokulu Gazipaşa ilkokulu,sonrasında Anadolu lisesi...Bu arada söylemeyi unuttum İnegöl'de doğdum büyüdüm. Anadolu lisesinden sonra çok istediğim Bilgisayar Mühendisliğini kazanamadım :) Puan yetmemişti ne yapalım??? Anlaşılacağı üzere süper bir öğrenci değildim. Orta ve ilkokulu bu kesinleme dışında tutabilirim :)

Neyse,Bilgisayar Mühendisliği olmayınca bari Matematik olsun dedim(Ne alakaysa). Yıldız Teknik Üniv. Matematik bölümüne girdim.

6 yıl sonunda (tıp değil matematik hatırlatayım) okul bitti nihayetinde. Güzel bir üniversite yaşamıydı. Özellikle üniversitede halkoyunları ile ilgilenmem benim için büyük bir gelişim oldu.

Sonrasında iş hayatı başladı. Ne işle uğraştın dersen Matematik ile uğraşmadığımı söyleyebilirim :) Matematikten hiç para kazanmadım. Yazılıma gönül verdim. İlk işim shobbo.com e-ticaret sitesiydi. Boşuna girmeyin site 2008 de battı :)

Sonrasında Lcwaikiki bilgi işlemde başladım. Askerlik,tekrar lcwaikiki ve hala devam ediyorum.

Müzik dinlemeyi,kitap okumayı,yeni yerler keşfetmeyi çok severim.Tamam yalan söyledim.Kitap okumayı sevmem :) Yeni yerler keşfetmeyi de sevmem,süslü bir cümle diye yazdım. Ben nedense miskinliği severim :)

Çok yazmışım ya yeter...